Petrova (Shtime)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Petrova (Shtimë))
Shko te: navigacion, kërko
Petrovë
Gjytezë
Fshat
Vendndodhja
Petrovë is located in Kosova
Petrovë
Petrovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Shtime
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 604 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 24′ 24″ Veri

21° 1′ 50″ Lindje

Petrovë është një vendbanim në komunën e Shtimes, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gjytezë.

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]