Reçaku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Raçaku)
Jump to navigation Jump to search
Reçak
Fshat
Vendndodhja
Reçak is located in Kosova
Reçak
Reçak
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Shtime
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 572 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 25′ 46″ Veri

21° 0′ 59″ Lindje

Reçak është një vendbanim në komunën e Shtimes, Kosovë. Më 15 janar 1999, forcat serbe masakruan barbarisht 45 burra të fshatit, vetëm pse ishin shqiptarë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]