Ndryshimi mes inspektimeve të "Jakobstad"

Jump to navigation Jump to search
186 bytes added ,  1 vit më parë
Shpëtim i burimeve 2 dhe etiketim 0 si të prishura.) #IABot (v2.0
v (- stampa coords (duplicate), hoqa: {{Coord|63|40|N|022|42|E|display=title}} duke përdorur AWB)
(Shpëtim i burimeve 2 dhe etiketim 0 si të prishura.) #IABot (v2.0)
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja = 396.25<ref name="total_area">{{Cite web |url= http://www.maanmittauslaitos.fi/sites/default/files/pinta-alat_2011_kunnannimenmukaan.xls |title= Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011 |accessdate= 9 mars 2011 |publisher= Land Survey of Finland |format= PDF |language= Finlandisht, Suedisht}}</ref>
|Popullsia = 19,562 <ref name="population_count">{{Cite web |url=http://vrk.fi/default.aspx?docid=8843&site=3&id=0|title=VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015|publisher=Population Register Center of Finland|language=Finlandisht, Suedisht|accessdate=17 korrik 2015|archiveurl=https://web.archive.org/web/20160303190330/http://vrk.fi/default.aspx?docid=8843&site=3&id=0|archivedate=3 mars 2016|url-status=dead}}</ref>
|Dendësia = 221.52
|Lartësia =
*[http://www.jakobstad.fi/ www.jakobstad.fi] - Webfaqja zyrtare
* [http://www.öt.fi/ Österbottens Tidning] – Gazetë vendase
* [https://web.archive.org/web/20070707151502/http://www.jakobsdagar.multi.fi/ Jakobs Dagar]
* [http://sikurimuseo.fi/ Chicorymuseum] - Chicorymuseum
 

Menyja e navigimit