Jump to content

Kantoni Lussan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Lussan
kanton
Popullsia
 • Gjithsej4.422

Kantoni Lussan (frëngjisht: Canton de Lussan) është një kantondepartamentin Gard, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lussan. Ka sipërfaqe 198.29km2 dhe popullsi 4422 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lussan aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]