Kantoni Bagnols-sur-Cèze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Canton de Bagnols-sur-Cèze)
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bagnols-sur-Cèze
Canton de Bagnols-sur-Cèze
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Gard
Arrondissement Nîmes
Kryeqëndra Bagnols-sur-Cèze
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 226,25 km2
Popullsia 33.554 banorë 2009
Dendësia 148,3 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE
Kantoni Bagnols-sur-Cèze – harta_foto

Kantoni Bagnols-sur-Cèze (frëngjisht: Canton de Bagnols-sur-Cèze) është një kantondepartamentin Gard, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bagnols-sur-Cèze. Ka sipërfaqe 226.25km2 dhe popullsi 33554 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bagnols-sur-Cèze aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]