Channing Tatum

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.

Channing Tatum
Channing Tatum WonderCon 2012.jpg
Channing Tatum
Informacione personale
Vendlindja Flag of United States.svg Cullman, Alabama, U.S.
Bashkëshort(ja) Jenna Dewan (2009)
Kombësia amerikan
Faqja zyrtare Channing Tatum Unwrapped


Channing Matthew Tatum lindi më 26 prill 1980Cullman, në AlabamaShteteve të Bashkuara të Amerikës. Tatum është një aktor filmi, producent dhe një model amerikan.

Jeta dhe karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Jeta në rini[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Jeta personale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Burimi i informacionit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]