Kantoni Bort-les-Orgues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bort-les-Orgues
Canton de Bort-les-Orgues
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Corrèze
Arrondissement Ussel
Kryeqëndra Bort-les-Orgues
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 155,6 km2
Popullsia 4.991 banorë 2007
Dendësia 32,08 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1905

Kantoni Bort-les-Orgues (frëngjisht: Canton de Bort-les-Orgues) është një kantondepartamentin Corrèze, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bort-les-Orgues. Ka sipërfaqe 155.6km2 dhe popullsi 4991 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bort-les-Orgues aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]