Kantoni Ussel-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Ussel-Ouest
Canton d'Ussel-Ouest
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Corrèze
Arrondissement Ussel
Kryeqëndra Ussel
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 91 km2
Popullsia 5.987 banorë 2007
Dendësia 65,79 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1937

Kantoni Ussel-Ouest (frëngjisht: Canton d'Ussel-Ouest) është një kantondepartamentin Corrèze, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ussel. Ka sipërfaqe 91km2 dhe popullsi 5987 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ussel-Ouest aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Christophe Arfeuillère

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]