Kantoni Brive-la-Gaillarde-Sud-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Brive-la-Gaillarde-Sud-Est
Canton de Brive-la-Gaillarde-Sud-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Corrèze
Arrondissement Brive-la-Gaillarde
Kryeqëndra Brive-la-Gaillarde
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 13.716 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1930

Kantoni Brive-la-Gaillarde-Sud-Est (frëngjisht: Canton de Brive-la-Gaillarde-Sud-Est) është një kantondepartamentin Corrèze, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Brive-la-Gaillarde. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 13716 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Brive-la-Gaillarde-Sud-Est aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]