Jump to content

Kantoni Brive-la-Gaillarde-Nord-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Brive-la-Gaillarde-Nord-Est
kanton
Popullsia
 • Gjithsej10.493

Kantoni Brive-la-Gaillarde-Nord-Est (frëngjisht: Canton de Brive-la-Gaillarde-Nord-Est) është një kantondepartamentin Corrèze, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Brive-la-Gaillarde. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 10493 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Brive-la-Gaillarde-Nord-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]