Kantoni Mercœur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Mercœur
Canton de Mercœur
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Corrèze
Arrondissement Tulle
Kryeqëndra Mercœur
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 213,72 km2
Popullsia 2.589 banorë 2007
Dendësia 12,11 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1916

Kantoni Mercœur (frëngjisht: Canton de Mercœur) është një kantondepartamentin Corrèze, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mercœur. Ka sipërfaqe 213.72km2 dhe popullsi 2589 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mercœur aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Lucien Delpeuch

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]