Kantoni Malemort-sur-Corrèze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Malemort-sur-Corrèze
Canton de Malemort-sur-Corrèze
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Corrèze
Arrondissement Brive-la-Gaillarde
Kryeqëndra Malemort-sur-Corrèze
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 85,03 km2
Popullsia 14.291 banorë 2007
Dendësia 168,07 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1934

Kantoni Malemort-sur-Corrèze (frëngjisht: Canton de Malemort-sur-Corrèze) është një kantondepartamentin Corrèze, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Malemort-sur-Corrèze. Ka sipërfaqe 85.03km2 dhe popullsi 14291 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Malemort-sur-Corrèze aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Robert Penalva

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]