Jump to content

Kantoni Tulle-Urbain-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Tulle-Urbain-Nord
kanton
Popullsia
 • Gjithsej8.674

Kantoni Tulle-Urbain-Nord (frëngjisht: Canton de Tulle-Urbain-Nord) është një kantondepartamentin Corrèze, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Tulle. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 8674 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Tulle-Urbain-Nord aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]