Kantoni Beaulieu-sur-Dordogne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Beaulieu-sur-Dordogne
Canton de Beaulieu-sur-Dordogne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Corrèze
Arrondissement Brive-la-Gaillarde
Kryeqëndra Beaulieu-sur-Dordogne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 122,44 km2
Popullsia 3.988 banorë 2007
Dendësia 32,57 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1903

Kantoni Beaulieu-sur-Dordogne (frëngjisht: Canton de Beaulieu-sur-Dordogne) është një kantondepartamentin Corrèze, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Beaulieu-sur-Dordogne. Ka sipërfaqe 122.44km2 dhe popullsi 3988 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Beaulieu-sur-Dordogne aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jacques Descargues

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]