Kantoni Brive-la-Gaillarde-Centre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Brive-la-Gaillarde-Centre
Canton de Brive-la-Gaillarde-Centre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Corrèze
Arrondissement Brive-la-Gaillarde
Kryeqëndra Brive-la-Gaillarde
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 8.828 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1931

Kantoni Brive-la-Gaillarde-Centre (frëngjisht: Canton de Brive-la-Gaillarde-Centre) është një kantondepartamentin Corrèze, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Brive-la-Gaillarde. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 8828 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Brive-la-Gaillarde-Centre aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]