Kantoni La Roche-Canillac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Roche-Canillac
Canton de Roche-Canillac
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Corrèze
Arrondissement Tulle
Kryeqëndra La Roche-Canillac
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 183,28 km2
Popullsia 3.096 banorë 2007
Dendësia 16,89 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1920

Kantoni La Roche-Canillac (frëngjisht: Canton de La Roche-Canillac) është një kantondepartamentin Corrèze, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Roche-Canillac. Ka sipërfaqe 183.28km2 dhe popullsi 3096 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Roche-Canillac aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]