Kantoni Corrèze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Corrèze
Canton de Corrèze
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Corrèze
Arrondissement Tulle
Kryeqëndra Corrèze
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 220,9 km2
Popullsia 3.448 banorë 2007
Dendësia 15,61 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1908

Kantoni Corrèze (frëngjisht: Canton de Corrèze) është një kantondepartamentin Corrèze, rajonin LimousinFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Corrèze. Ka sipërfaqe 220.9km2 dhe popullsi 3448 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Corrèze aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]