Kantoni Champlitte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Champlitte
Canton de Champlitte
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Arrondissement Vesoul
Kryeqëndra Champlitte
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 230,14 km2
Popullsia 2.732 banorë 1999
Dendësia 11,87 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7004

Kantoni Champlitte (frëngjisht: Canton de Champlitte) është një kantondepartamentin Haute-Saône, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Champlitte. Ka sipërfaqe 230.14km2 dhe popullsi 2732 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Champlitte aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Gilles Teuscher

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]