Kantoni Vitrey-sur-Mance

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vitrey-sur-Mance
Canton de Vitrey-sur-Mance
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Arrondissement Vesoul
Kryeqëndra Vitrey-sur-Mance
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 181,74 km2
Popullsia 2.225 banorë 1999
Dendësia 12,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7028

Kantoni Vitrey-sur-Mance (frëngjisht: Canton de Vitrey-sur-Mance) është një kantondepartamentin Haute-Saône, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vitrey-sur-Mance. Ka sipërfaqe 181.74km2 dhe popullsi 2225 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vitrey-sur-Mance aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Serge Deroy

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]