Kantoni Jussey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Jussey
Canton de Jussey
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Arrondissement Vesoul
Kryeqëndra Jussey
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 239,93 km2
Popullsia 5.674 banorë 2009
Dendësia 23,65 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7012

Kantoni Jussey (frëngjisht: Canton de Jussey) është një kantondepartamentin Haute-Saône, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Jussey. Ka sipërfaqe 239.93km2 dhe popullsi 5674 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Jussey aktualisht përbëhet nga 22 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Michel Désiré

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]