Kantoni Fresne-Saint-Mamès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Fresne-Saint-Mamès
Canton de Fresne-Saint-Mamès
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Arrondissement Vesoul
Kryeqëndra Fresne-Saint-Mamès
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 204,59 km2
Popullsia 4.093 banorë 1999
Dendësia 20,01 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7008

Kantoni Fresne-Saint-Mamès (frëngjisht: Canton de Fresne-Saint-Mamès) është një kantondepartamentin Haute-Saône, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Fresne-Saint-Mamès. Ka sipërfaqe 204.59km2 dhe popullsi 4093 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Fresne-Saint-Mamès aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Pierre Chausse

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]