Kantoni Lure-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Lure-Nord
kanton
Popullsia
 • Gjithsej9.916

Kantoni Lure-Nord (frëngjisht: Canton de Lure-Nord) është një kantondepartamentin Haute-Saône, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lure. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 9916 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lure-Nord aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Raoul Juif

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]