Kantoni Saint-Loup-sur-Semouse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Loup-sur-Semouse
Canton de Saint-Loup-sur-Semouse
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Arrondissement Lure
Kryeqëndra Saint-Loup-sur-Semouse
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 204,98 km2
Popullsia 15.255 banorë 1999
Dendësia 74,42 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7022
Kantoni Saint-Loup-sur-Semouse – harta_foto

Kantoni Saint-Loup-sur-Semouse (frëngjisht: Canton de Saint-Loup-sur-Semouse) është një kantondepartamentin Haute-Saône, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Loup-sur-Semouse. Ka sipërfaqe 204.98km2 dhe popullsi 15255 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Loup-sur-Semouse aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Nadine Bathelot

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]