Kantoni Vesoul-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vesoul-Est
Canton de Vesoul-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Arrondissement Vesoul
Kryeqëndra Vesoul
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 15.393 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7026

Kantoni Vesoul-Est (frëngjisht: Canton de Vesoul-Est) është një kantondepartamentin Haute-Saône, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vesoul. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 15393 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vesoul-Est aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Jean-Claude Ayala

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]