Kantoni Dampierre-sur-Salon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Dampierre-sur-Salon
Canton de Dampierre-sur-Salon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Arrondissement Vesoul
Kryeqëndra Dampierre-sur-Salon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 251,18 km2
Popullsia 4.847 banorë 1999
Dendësia 19,3 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7006

Kantoni Dampierre-sur-Salon (frëngjisht: Canton de Dampierre-sur-Salon) është një kantondepartamentin Haute-Saône, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Dampierre-sur-Salon. Ka sipërfaqe 251.18km2 dhe popullsi 4847 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Dampierre-sur-Salon aktualisht përbëhet nga 29 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Charles Gauthier(Supp. Geneviève Genin)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]