Kantoni Noroy-le-Bourg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Noroy-le-Bourg
Canton de Noroy-le-Bourg
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Arrondissement Vesoul
Kryeqëndra Noroy-le-Bourg
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 166,79 km2
Popullsia 4.090 banorë 1999
Dendësia 24,52 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7018

Kantoni Noroy-le-Bourg (frëngjisht: Canton de Noroy-le-Bourg) është një kantondepartamentin Haute-Saône, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Noroy-le-Bourg. Ka sipërfaqe 166.79km2 dhe popullsi 4090 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Noroy-le-Bourg aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Gérard Bontour

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]