Kantoni Mélisey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mélisey
Canton de Mélisey
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Arrondissement Lure
Kryeqëndra Mélisey
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 198,96 km2
Popullsia 6.198 banorë 1999
Dendësia 31,15 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7016
Kantoni Mélisey – harta_foto

Kantoni Mélisey (frëngjisht: Canton de Mélisey) është një kantondepartamentin Haute-Saône, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mélisey. Ka sipërfaqe 198.96km2 dhe popullsi 6198 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mélisey aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Rose-Marie Daviot

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]