Kantoni Faucogney-et-la-Mer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Faucogney-et-la-Mer
Canton de Faucogney-et-la-Mer
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Arrondissement Lure
Kryeqëndra Faucogney-et-la-Mer
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 191,71 km2
Popullsia 3.930 banorë 1999
Dendësia 20,5 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7007
Kantoni Faucogney-et-la-Mer – harta_foto

Kantoni Faucogney-et-la-Mer (frëngjisht: Canton de Faucogney-et-la-Mer) është një kantondepartamentin Haute-Saône, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Faucogney-et-la-Mer. Ka sipërfaqe 191.71km2 dhe popullsi 3930 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Faucogney-et-la-Mer aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Laurent Seguin

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]