Kantoni Héricourt-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Héricourt-Est
Canton de Héricourt-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Arrondissement Lure
Kryeqëndra Héricourt
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 10.637 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7030
Kantoni Héricourt-Est – harta_foto

Kantoni Héricourt-Est (frëngjisht: Canton de Héricourt-Est) është një kantondepartamentin Haute-Saône, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Héricourt. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 10637 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Héricourt-Est aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Jacques Joly

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]