Kantoni Autrey-lès-Gray

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Autrey-lès-Gray
Canton d'Autrey-lès-Gray
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Arrondissement Vesoul
Kryeqëndra Autrey-lès-Gray
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 208,79 km2
Popullsia 4.914 banorë 1999
Dendësia 23,54 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7002

Kantoni Autrey-lès-Gray (frëngjisht: Canton d'Autrey-lès-Gray) është një kantondepartamentin Haute-Saône, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Autrey-lès-Gray. Ka sipërfaqe 208.79km2 dhe popullsi 4914 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Autrey-lès-Gray aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011 - 2014 - Alain Blinette

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]