Kantoni Grasse-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Grasse-Nord
Canton Grasse-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Arrondissement Grasse
Kryeqëndra Grasse
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 25,69 km2
Popullsia 28.992 banorë 2009
Dendësia 1.128,53 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 651

Kantoni Grasse-Nord (frëngjisht: Canton de Grasse-Nord) është një kantondepartamentin Alpes-Maritimes, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Grasse. Ka sipërfaqe 25.69km2 dhe popullsi 28992 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Grasse-Nord aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]