Kantoni Guillaumes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Guillaumes
Canton de Guillaumes
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Arrondissement Nice
Kryeqëndra Guillaumes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 2.179 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 611

Kantoni Guillaumes (frëngjisht: Canton de Guillaumes) është një kantondepartamentin Alpes-Maritimes, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Guillaumes. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 2179 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Guillaumes aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]