Kantoni Nice-3

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Nice-3
Canton de Nice-3
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Arrondissement Nice
Kryeqëndra Nice
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 32.066 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 616
Kantoni Nice-3 – harta_foto

Kantoni Nice-3 (frëngjisht: Canton de Nice-3) është një kantondepartamentin Alpes-Maritimes, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Nice. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 32066 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Nice-3 aktualisht përbëhet nga 1 ' komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]