Kantoni Saint-Laurent-du-Var-Cagnes-sur-Mer-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Laurent-du-Var-Cagnes-sur-Mer-Est
Canton Saint-Laurent-du-Var-Cagnes-sur-Mer-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Arrondissement Grasse
Kryeqëndra Saint-Laurent-du-Var
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 12,98 km2
Popullsia 38.620 banorë 2007
Dendësia 2.975,35 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 605

Kantoni Saint-Laurent-du-Var-Cagnes-sur-Mer-Est (frëngjisht: Canton de Saint-Laurent-du-Var-Cagnes-sur-Mer-Est) është një kantondepartamentin Alpes-Maritimes, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Laurent-du-Var. Ka sipërfaqe 12.98km2 dhe popullsi 38620 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Laurent-du-Var-Cagnes-sur-Mer-Est aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]