Kantoni Grasse-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Grasse-Sud
Canton Grasse-Sud
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Arrondissement Grasse
Kryeqëndra Grasse
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 34,82 km2
Popullsia 32.542 banorë 2009
Dendësia 934,58 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 610

Kantoni Grasse-Sud (frëngjisht: Canton de Grasse-Sud) është një kantondepartamentin Alpes-Maritimes, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Grasse. Ka sipërfaqe 34.82km2 dhe popullsi 32542 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Grasse-Sud aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]