Kantoni Mandelieu-Cannes-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mandelieu-Cannes-Ouest
Canton Mandelieu-Cannes-Ouest
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Arrondissement Grasse
Kryeqëndra Mandelieu-la-Napoule
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 48,03 km2
Popullsia 41.335 banorë 2009
Dendësia 860,61 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 636

Kantoni Mandelieu-Cannes-Ouest (frëngjisht: Canton de Mandelieu-Cannes-Ouest) është një kantondepartamentin Alpes-Maritimes, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mandelieu-la-Napoule. Ka sipërfaqe 48.03km2 dhe popullsi 41335 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mandelieu-Cannes-Ouest aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]