Kantoni Villars-sur-Var

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Villars-sur-Var
Canton de Villars-sur-Var
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Arrondissement Nice
Kryeqëndra Villars-sur-Var
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 2.517 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 629

Kantoni Villars-sur-Var (frëngjisht: Canton de Villars-sur-Var) është një kantondepartamentin Alpes-Maritimes, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Villars-sur-Var. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 2517 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Villars-sur-Var aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]