Jump to content

Kantoni Nice-9

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Nice-9
kanton
Popullsia
 • Gjithsej32.875

Kantoni Nice-9 (frëngjisht: Canton de Nice-9) është një kantondepartamentin Alpes-Maritimes, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Nice. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 32875 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Nice-9 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]