Kantoni Nice-10

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Nice-10
Canton de Nice-10
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Arrondissement Nice
Kryeqëndra Nice
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 31.550 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 640
Kantoni Nice-10 – harta_foto

Kantoni Nice-10 (frëngjisht: Canton de Nice-10) është një kantondepartamentin Alpes-Maritimes, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Nice. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 31550 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Nice-10 aktualisht përbëhet nga 1 ' komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]