Kantoni Nice-13

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Nice-13
Canton de Nice-13
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Arrondissement Nice
Kryeqëndra Nice
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 27.626 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 643
Kantoni Nice-13 – harta_foto

Kantoni Nice-13 (frëngjisht: Canton de Nice-13) është një kantondepartamentin Alpes-Maritimes, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Nice. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 27626 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Nice-13 aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]