Kantoni Lantosque

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lantosque
Canton de Lantosque
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Arrondissement Nice
Kryeqëndra Lantosque
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 1.507 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 627

Kantoni Lantosque (frëngjisht: Canton de Lantosque) është një kantondepartamentin Alpes-Maritimes, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lantosque. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 1507 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lantosque aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]