Kantoni Menton-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Menton-Est
Canton de Menton-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Arrondissement Nice
Kryeqëndra Menton
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 25,3 km2
Popullsia 24.999 banorë 1999
Dendësia 988,1 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 613

Kantoni Menton-Est (frëngjisht: Canton de Menton-Est) është një kantonDepartamentin Alpes-Maritimes, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Menton. Ka sipërfaqe 25.3km2 dhe popullsi 24999 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Menton-Est aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]