Kantoni Mans-Nord-Campagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mans-Nord-Campagne
Canton de Mans-Nord-Campagne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Arrondissement Le Mans
Kryeqëndra Le Mans
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 33,75 km2
Popullsia 20.716 banorë 2010
Dendësia 613,81 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7238

Kantoni Mans-Nord-Campagne (frëngjisht: Canton du Mans-Nord-Campagne) është një kantondepartamentin Sarthe, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Mans. Ka sipërfaqe 33.75km2 dhe popullsi 20716 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mans-Nord-Campagne aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Christophe Rouillon

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]