Kantoni Strasbourg-1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Strasbourg-1
Canton de Strasbourg-1
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Bas-Rhin
Arrondissement Strasbourg-Ville
Kryeqëndra Strasbourg
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 23.756 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 27

Kantoni Strasbourg-1 (frëngjisht: Canton de Strasbourg-1) është një kantondepartamentin Bas-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Strasbourg. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 23756 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Strasbourg-1 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]