Kantoni Strasbourg-5

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Strasbourg-5
Canton de Strasbourg-5
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Bas-Rhin
Arrondissement Strasbourg-Ville
Kryeqëndra Strasbourg
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 22.402 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 36

Kantoni Strasbourg-5 (frëngjisht: Canton de Strasbourg-5) është një kantondepartamentin Bas-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Strasbourg. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 22402 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Strasbourg-5 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]