Njësia administrative Ana-Malit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Komuna Ana-Malit)
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°06′V 19°16′L / 42.1°V 19.26°L / 42.1; 19.26

Njësia administrative Ana-Malit
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Shkodrës
Rrethi Rrethi i Shkodrës
Të dhënat bazë
Sipërfaqja 41,8 km²
Popullsia 5,859 banorë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Komuna Ana-Malit është një komunë në rrethin e ShkodrësShqipëri.[1]

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Shoqata e komunave". Arkivuar nga origjinali më 1 mars 2012. Marrë më 8 nëntor 2011. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]