Partia e Veprimit Demokratik e Kosovës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Partia e Veprimit Demokratik (Boshnjakisht: Stranka demokratske akcije) është një parti politike e Kosovës e cila përfaqëson pakicën boshnjake. Partia është e lidhur me Partinë e Veprimit DemokratikBosnjës dhe Hercegovinës.

zgjedhjet legjislative të mbajtura më 8 qershor 2014, partia fitoi 0.15% të votave popullore dhe asnjë nga 120 ulëse.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]