Nisma Socialdemokrate

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Nisma Socialdemokrate (historisht Nisma për Kosovën (NK)) është themeluar në vitin 2014 nga Fatmir Limaj dhe Jakup Krasniqi. Kryetari i partisë është Fatmir Limaj, ndërsa Jakup Krasniqi u bë sekretarë i këshillit të partisë.[1][2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Limaj dhe Krasniqi shpalosin "Nismën për Kosovën"
  2. ^ "Limaj dhe Krasniqi përcaktohen për emrin "Nisma Qytetare për Kosovën". Arkivuar nga origjinali origjinali më 13 shtator 2014. Marrë më 9 korrik 2016.