Nisma Socialdemokrate

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
NISMA Socialdemokrate
ShkurtesaNISMA
LeaderFatmir Limaj
SekretariBilall Sherifi
Themeluar28 shkurt 2014
SeliaPrishtinë, Kosovë
IdeologjiaQendrës së majtë
Socialdemokracia
Kuvendi
4 / 120
Komunat
1 / 38
Prania ne rrjet
www.nisma.info
Kosova Kosova

Nisma Socialdemokrate (historisht Nisma për Kosovën (NK)) është një parti politike në Kosovë, formuar nga Fatmir Limaj dhe Jakup Krasniqi, ish-anëtarë të Partisë Demokratike të Kosovës në vitin 2014. Kryetari i partisë është Fatmir Limaj, ndërsa Jakup Krasniqi u bë sekretarë i këshillit të partisë.[1][2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Limaj dhe Krasniqi shpalosin "Nismën për Kosovën"". Arkivuar nga origjinali më 5 gusht 2016. Marrë më 9 korrik 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Limaj dhe Krasniqi përcaktohen për emrin "Nisma Qytetare për Kosovën". Arkivuar nga origjinali më 13 shtator 2014. Marrë më 9 korrik 2016. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]