Partia e Ashkalinjve për Integrim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Partia e Ashkalinjve për Integrim është një parti politike e AshkalinjveKosovë.

zgjedhjet parlamentare të vitit 2010 partia mori 0.2% të votave dhe fitoi njërën prej vendeve të rezervuara për pakicat etnike.[1] Ajo ruajti vendin e saj në zgjedhjet e vitit 2014 dhe 2017.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Tom Lansford (2015) Political Handbook of the World 2015, CQ Press

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]