Shkolla e Universitetit të Umeå-s për Restorant dhe Artin e Gatimit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Shkolla e Universitetit të Umeå-s për Restorant dhe Artin e Gatimit (Restauranghögskolan i Umeå) është pjesë e Universitetit të Umeå-s.

Studimet në aritin e gatimit në Universitetin e Umeå-s kanë filluar në vitin 1996. Në vitin 2002 u inaugurua Shkolla e Universitetit të Umeå-s për Restorant dhe Artin e Gatimit. Studimet ofrohen në shkallën bachelor në gatim kreativ dhe mikpritjen e restorantit.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Primary sources

  1. ^ "Bachelor's programme (Swedish)". Arkivuar nga origjinali më 5 maj 2014. Marrë më 9 maj 2014. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 63°49′16.16″V 20°18′04.63″L / 63.8211556°V 20.3012861°L / 63.8211556; 20.3012861