Shkolla e Universitetit të Umeå-s për Restorant dhe Artin e Gatimit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Shkolla e Universitetit të Umeå-s për Restorant dhe Artin e Gatimit (Restauranghögskolan i Umeå) është pjesë e Universitetit të Umeå-s.

Studimet në aritin e gatimit në Universitetin e Umeå-s kanë filluar në vitin 1996. Në vitin 2002 u inaugurua Shkolla e Universitetit të Umeå-s për Restorant dhe Artin e Gatimit. Studimet ofrohen në shkallën bachelor në gatim kreativ dhe mikpritjen e restorantit.[1]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Primary sources


Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Koordinatat: 63°49′16.16″V 20°18′04.63″L / 63.8211556°V 20.3012861°L / 63.8211556; 20.3012861